Küçük Evler İçin Pratik Çözümler

Paylaş
 

Şüphesiz ki küçük evler için iç mekanda yapılan doğru seçimler, mekanı hem olduğundan çok daha büyük hemde ferah gösterecektir. İç mekanın metre kare olarak büyüklüğünden çok nasıl ve ne şekilde dizayn edildiği önemlidir. Doğru seçilmiş parçalar ve mümkünse iç mekanda yapısal değişimler mekanda harika sonuçlar yaratabilir. İşte mekanda ki her bir metrekareden tasarruf sağlanabilecek seçimler ile küçük bir mekana sığdırılan muhteşem bir ev dekorasyonu sizlerle…

Kullanışlı İç Mekan Tasarımı

Küçük mekanlarda görmeye alışık olduğumuz mutfak ve salonun aynı alanda fakat birbirinden bağımsız kullanılması oldukça doğru bir seçim.
Gri Köşe Koltuk Modeli

Mekanda tercih edilen L koltuk takımları hem şık görünümü hemde fonksiyonel kullanım alanı  oluşturduğu için  küçük mekanların adeta vazgeçilmezleri oldu diyebilirim. Özellikle son yıllarda küçük mekanlarda vitrin ve büyük dolaplar yerine sade ama kullanışlı Tv üniteleri tercih edilmektedir. Doğru seçilmiş bir Tv ünitesi ile mekanda modern bir çizgi oluşturabilir ve iç mekanı çok daha rahat kullanabilirsiniz.

Dekoratif Oturma Odası Dizayn

Modern Tv Ünite Dizayn

Küçük iç mekanlarda antre (hol) içinde kullanılan gömme dolaplar büyük kolaylıklar sağlayabilir tıpkı bu görselde olduğu gibi. Ayrıca iç mekanda salon ve hol arasında ki bağlantı alanı perde ile kamufle edilerek doğru bir tercih yapılmış.

Antre Dolap Dizayn

Amerikan Mutfak Modeli Başka Açıdan Görünüm

Küçük mekanlarda mutfak dolap renk seçimi kesinlikle açık tonlarda hatta özellikle bu iç mekanda olduğu gibi beyaz tonlarda olmalıdır. Beyaz bir mutfak için canlı renk aksesuar ve fayans seçimi ile mekana hareket katmanız mümkün.

Amerikan Mutfak Modeli

.

Küçük Banyolar İçin Dekoratif Çözümler

Oldukça sade bir görünüme sahip banyo dekorasyonunda her bir alanın kullanılması ve özellikle de çamaşır makinesinin dolap içine göme olarak yerleştirilmesi küçük mekanlarda hem alanda rahatlık sağlayacak hemde görsel olarak mekanı çok daha ferah gösterecektir.

Küçük Banya Dizayn

Çalışma alanları için bu tarz mobilya seçimleri oldukça sağlıklı olacaktır. Bu tarz çalışma masaları yanında fonksiyonel hem yatak hemde çalışma masası olan ürünlerde seçebilirsiniz. Çünkü tüm fonksiyonel mobilya seçimleri sayesinde alanda tasarruf sağlamak mümkün.

Çalışma Odası Dekorasyon Örneği

Bu yazı 2547 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Sponsorlu Bağlantılar
Facebook’ta Biz