Art Deco İç Mekan Dekorasyon Örneği

Paylaş
 

Art Deco iç mekan dekorasyonunda modern bir görünüm lüks ve işlevsel mobilya seçimleri ile harmanlanıp iç mekanda oldukça şık ve gösterişli bir görsellik sağlanır. Art Deco dekorasyon tarzında mobilya seçimlerinde özellikle gövde kısmında ahşap tercih edilmekle birlikte zaman zaman lake malzemelerde tercih edilmektedir. Mobilya kumaş seçimi ise kadife ve suni deri en fazla tercih edilen döşeme seçimidir. Mobilya gövdelerinden tutunda aksesuar seçimlerine kadar altın yani dore, demir ve krom hakim denilebilir. Art Deco dekorasyon tarzı denince geomatrik desenleri bu tarzı yansıtan en önemli ayrıntılardır. Kumaş desenlerinden tutunda tablo resim örneklerine kadar mutlaka iç mekanda geometrik desenin izleri görülmektedir.

Art Deco Salon Dizayn
İlk görsel salon dekorasyonu, salon için tercih edilmiş kadife döşemeli köşe koltuk modeli Art Deco dekorasyon tercihi ile uyumlu. Ayrıca duvarda kullanılmış tablo desenleri ise bu tarzı yansıtan en önemli obje …
Art Deco İç mekan Art Deco
Modern tarzı yansıtan tv üniteleri yerine Art Deco dekorasyon tarzının vazgeçilmezi ahşap klasik tarzı yansıtan bir mobilya seçimi tercih edilmiş. Dekorasyon seçimimiz Art Deco olunca modern ve klasik çizgileri harmanladığımız için bu seçimde oldukça doğru bir tercih olmuş.
Art Deco Mutfak dizayn
Yemek masası döşemesinde yine kadife kumaş tercih edilmiş ve salondan mutfak dekorasyonuna şık bir geçiş sağlanmış.Yine duvarda soyut ve renkli bir tablo kullanılarak mekanda ki Art Deco stili tamamlanmış.
Art Deco Mini Mutfak Dizayn
İç mekan mutfak alanı biraz küçük olsa da fonksiyonel mobilya seçimleri ile mutfağın her bir metre karesi değerlendirilmiş ne dersiniz? Ayrıca iç mekanda olan renkli görsel dizayn mutfak dekorasyonunda yerini sadeliğe bırakmış.
Art Deco Şık Yatak Odası Modeli
Mutfak dekorasyonundan geçelim yatak odası dekorasyonuna, son yıllarda yatak başları için tercih edilen özel paneller ve aydınlatmalar oldukça moda. Bu iç mekanda da göze çarpan ilk yatak başı desenli duvar kağıdı tasarımı.
Yatak Odası Tv Ünite Dizayn
Yatak odası dekorasyonunda yine Art Deco tarzını yansıtan çok şık gömme bir dolap tasarımı mevcut. Fonksiyonel dolap ayrıca tv ünitesi olarak da kullanılmış.
Art Deco Antre Dizyan
Şimdi antreden banyoya bir geçiş yapmadan önce, antre duvar kağıdı ve tablo seçimine dikkatinizi çekmek isterim.

Muhteşem Banyo Dekorasyonu Dizayn
Şimdiye kadar gördüğüm en şık ve farklı banyo dekorasyon örneği sizlerle. Art Deco renkleri arasında en çok kullanılan altın rengin hakim olduğu banyomuzda ferahlık ve şıklık bir arada tasarlanmış. Banyo dekorasyonunda kullanılan geniş ayna ise mekanda geniş bir alan yaratmak için ideal bir seçim olmuş. Sizde küçük mekanları büyük göstermek için bu tarz seçimler yapabilirsiniz.
Şık Küvet Modeli Örneği
Küvet modelinden tutunda gömme nişler ve niş içi aydınlatmalar mekanda harika bir görünüm sağlamış.
Art Deco Banyo Dizayn

Bu yazı 4855 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Sponsorlu Bağlantılar
Facebook’ta Biz